جویندگان گنج هزاران سکه قرون وسطایی را در اسکاتلند کشف کردند

به گزارش وبلاگ معمای ویژه، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، جویندگان گنج هزاران سکه قرون وسطایی را در اسکاتلند کشف کردند.

جویندگان گنج هزاران سکه قرون وسطایی را در اسکاتلند کشف کردند

گروهی از افراد در اسکاتلند با استفاده از دستگاه فلزیاب بیش از هشت هزار سکه متعلق به قرن سیزدهم و چهاردهم میلادی را کشف کردند. این گنجینه بزرگترین مجموعه سکه های قرون وسطایی است که در دو قرن اخیر در اسکاتلند کشف شد.

این سکه ها در نزدیکی یکی از روستاهای جنوب غرب اسکاتلند کشف شده و بیشتر آنها با تصویر ادوارد یکم و ادوارد دوم ضرب شده اند.

پس از حکومت ادوارد یکم، ادوارد دوم و ادوارد سوم بر تخت فرمانروایی نشستند. در نتیجه تمام سکه های پنی انگلستان در زمان حکومت این سه شاه، نام ادوارد و طراحی اولیه یکسانی داشتند.

در سال هفتم حکومت ادوارد یکم تغییراتی در طراحی سکه های انگلستانی شکل گرفت که تا 200 سال پابرجا باقی ماند. با توجه به این نکته، تشخیص اینکه هر کدام از سکه ها دقیقا به دوران حکومت کدام یک از پادشاهان تعلق دارد، کار دشواری است و زمان طولانی را می طلبد.

زمانی که جویندگان گنج کشف سکه های تاریخی را گزارش دادند، گروهی از باستان شناسان واحد گنجینه اسکاتلند به همراه باستان شناسان موزه ملی اسکاتلند محل اکتشاف را مورد آنالیز قرار دادند.

منبع: همگردی

به "جویندگان گنج هزاران سکه قرون وسطایی را در اسکاتلند کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جویندگان گنج هزاران سکه قرون وسطایی را در اسکاتلند کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید